Dodatkowy efekt przynosi nakłuwanie głowy, które poprawia ukrwienie. Wadą tego zabiegu jest konieczność powtarzania, najpierw co miesiąc, następnie co 3 miesiące, a także – bolesność. Wyższa jest też jego cena.
Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym
Inną substancją wprowadzaną pod skórę głowy w czasie zabiegów mezoterapii jest osocze bogatopłytkowe. Jest to specjalny preparat wytworzony z krwi pobranej uprzednio pacjentowi i odwirowanej w laboratoryjnej wirówce. Powstały w ten sposób koncentrat zawierający płytki krwi, działa regenerująco, pobudzając komórki macierzyste w cebulce włosowej i stymulując wzrost włosów.
- pobudzają procesy regeneracji tkanek
- wspomagają proces angiogenezy – tworzenia nowych naczyń krwionośnych
- aktywują mezenchymalne komórki macierzyste do namnażania
- pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu
Efekty
- rewitalizacja, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry
- poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
- remodeling włókien kolagenowych
- poprawa ukrwienia, dotlenienie i odżywienie skóry
- wygładzenie zmarszczek i fałd – wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry
Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu. Pierwsze efekty zabiegu z osoczem bogatopłytkowym widoczne są po dwóch tygodniach. Poprawę napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowę włókien kolagenowych oraz wypełnienie drobnych zmarszczek uzyskujemy po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.
Mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego daje doskonałe rezultaty w przypadku problemu łysienia i osłabienia włosów. Już po dwóch zabiegach widoczne jest znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji. Aby uzyskać pożądane efekty, zabiegi powinny być wykonywane w seriach minimum 5 zabiegów. Terapię można łączyć z zabiegami mezoterapii na wzmocnienie włosów z wykorzystaniem preparatów pobudzających ich wzrost.