Mezoterapia igłowa - skóra głowy

Mezoterapia igłowa jest niechirurgicznym, miejscowym zabiegiem, polegającym na wprowadzeniu pod skórę substancji regenerujących i odżywczych. Mezoterapia znalazła szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej i dermatologii, w tym w leczeniu łysienia charakterze androgenowym i plackowatym.

Zabieg mezoterapii igłowej wykonuje się nakłuwając skórę głowy strzykawką z bardzo cienką igłą i aplikując w ten sposób preparat leczniczy stymulujący wzrost włosa . Obecnie gabinety medycyny estetycznej stosują w mezoterapii igłowej kilka rodzajów substancji:

  • koktajle witaminowe,
  • osocze bogatopłytkowe,
  • komórki macierzyste.
Umów się na wizytę

Mezoterapia uchodzi za jedną ze skuteczniejszych metod leczenia łysienia, aczkolwiek każdy kto miał do czynienia na przykład z łysieniem androgenowym, lub łysieniem plackowatym wie, że zadowolenie z osiągniętych efektów jest kwestią względną – mowa raczej o spowalnianiu postępów choroby, niż pozbyciu się problemu. Często specjaliści podkreślają, że mezoterapia jest zabiegiem komplementarnym wobec innych, głównie farmakologicznych, metod leczenia łysienia.